REKLAM ALANI

Bu Yılın En İyi 10 Oyunundan Biri Olan Half-Life: Alyx Tanıtımı

 


Oyun dünyasına adını bırakın yazdırmayı, kazıtacak bir serinin son oyununu spoiler vermeden anlatıyoruz. Hazırsanız kemerlerinizi takın.


Valve şirketinin en yeni oyunu Half Life: Alyx birinci şahıs nişancı sanal gerçeklik oyunudur. Konusu Half-Life ile Half-Life 2 arasında geçmektedir.

 


Oyuncu, bir Combine süper silahını ele geçirmek için görevlendirilen Alyx Vance'i kontrol eder.

Oyun, bir sanal gerçeklik oyunudur ve oyuncu, nesnelerle etkileşime geçmek için Half-Life 2'deki yer çekimi silahına benzeyen "yer çekimi eldivenleri"ni kullanır.(gravity gun)Öncelikle şunu belirtelim ki oyunu klavye fare ile oynamak için getirmediler. Yani Steam'den Half-Life Alyx'i aldığınızda klavye fare ile oynayamıyordunuz. Fakat bu yıl içinde gelen bir yama ile klavye fare ile oynayanlar var.


Ancak oyun sanal gerçeklik için çıkarıldığından, klavye fare ile oynanıldığında sanal gerçeklik zevki uyandırmayabilir.Yinede biz oyunu VR ile oynamanızı tavsiye ediyoruz.

Farklı bir bilgide oyunun hikayesi 13 ile 15 saat arasında bir deneyim sunuyor.


Bu bilgileride verdikten sonra hikayeye devam edebiliriz.
Combine güçleri tarafından ele geçirilen ve harap edilen Doğu Avrupa kenti City 17,oyunda geçen mekanların başında yer alıyor. 


Valve tarafından sergilenen ortamlar, City 17'nin yıkılmış binalarını, Combine istila edilen lağımları ve müttefik laboratuvarlarını içeriyor.


Oyun hakkında daha fazla spoiler vermeden makalemizi bitiriyoruz. Yoksa Half-Life Alyx bunca senedir Half-Life açlığımızı doyuracak bir oyun olduğunu herkes biliyor veya az çok tahmin ediyor.


Oyun İncelemelerini, METACRİTİC Puanı, Yorumlarını Okumak Ve İncelemek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.


Bu Yılın En İyi 10 Oyunundan Biri Olan Half-Life: Alyx Tanıtımı Bu Yılın En İyi 10 Oyunundan Biri Olan Half-Life: Alyx Tanıtımı Reviewed by Okan Biçer on Aralık 17, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM