REKLAM ALANI

COD Warzone Takılma Sorununu Çözmek İçin Yapmanız Gerekenler


 

Arkadaşlar bildiğiniz üzere COD serisi bütün bilgisayarları zorlayan bir seri. Zorlamasının yanı sıra kasma veya takılma problemlerine de yol açıyor. Bu makalemizde eğer ki bir COD WARZONE oyuncusu iseniz epey işinize yarayacak bir çözümden bahsedeceğiz.


Öncelikle sorununuz bilgisayarınızdan kaynaklı değil. Düşük veya yüksek ekran kartı fark etmeksizin herkeste çıkabiliyor bu sorun. Yapmanız gereken ilk şey ekran kartınızın kaç GB vram'i olduğunu öğrenmek.

"8 GB ve üstü ise bu çözüm işe yarayacaktır."


👉 Eğer 8 GB altında bir vram'e sahipseniz bunun içinde birkaç fikrimiz var. Onlarıda deneyimleyebilirsiniz.


1-) Belgelerim'e Giriyoruz

2-) COD Modern Warfare'e Giriyoruz

3-) Players Klasörüne Giriyoruz

4-) En Üstte adv_options Adlı Bir Yapılandırma Dosyası Var. Bu Dosyayı Açıyoruz.


5-)Dosyanın İçeriğinde VideoMemoryScale = 0.85 Yazan Kısımda 0.85 Yazan Değeri 0.55 Yapıyoruz.Bu sayede oyun artık takılmayacaktır.


👉 EĞERKİ 8 GB ALTI EKRAN KARTINIZ VARSA


Yukardaki maddelerin hepsini yapın ve son olarak 5. maddede adı geçen 0.85 değerini 1 veya 1.00 yapın. Olmazsa 0.40 yapın.


👉 HALA TAKILMALAR VARSA


Eğer ki hala takılma varsa yapmanız gereken ayarları en düşüğe çekmek ve grafik ayarlarından V-SYNC ayarını kapalı tutmak.Çünkü bu V-SYNC ayarı FPS'nizi monitörünüzün yenileme hızına sabitler. Eğer bunları da kapattıktan sonra kasma varsa maalesef yapacak pek de birşey kalmıyor.

COD Warzone Takılma Sorununu Çözmek İçin Yapmanız Gerekenler COD Warzone Takılma Sorununu Çözmek İçin Yapmanız Gerekenler Reviewed by Okan Biçer on Aralık 14, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM