REKLAM ALANI

Cyberpunk 2077 İlk 10 Günde 13 Milyon Kopya Sattı!


 Nisan ayından bu yana toplam 3 kere ertelenen ve 10 Aralık tarihinde yayınlanan Cyberpunk 2077, tüm sistem hataları ve yaşanan iade sürecine rağmen ilk 10 gününde 13 milyon kopya sattı. Söz konusu rakamın, şirketin oyundan toplamda 780 milyon dolar hasılat elde ettiği anlamına geldiği ifade edildi.


Cyberpunk 2077, geçtiğimiz Aralık ayında satışa çıkmasının ardından hem yoğun eleştiri yağmuruna tutulmuş, hem de çoğu kişi tarafından beğenilmişti. Özellikle PlayStation 4 tarafında sorun yaşayan binlerce oyuncu, Cyberpunk 2077’yi iade etmek zorunda kalmıştı.


Cyberpunk 2077 gibi gidişatı pek de iyi olmayan oyunların yapımcıları, satış rakamlarıyla ilgili bilgi vermekten genellikle kaçınır. Ancak CD ProjektRed, satış rakamlarının potansiyel yatırım kararlarını etkileyeceğini belirterek net satış rakamlarını açıklama kararı aldı. Yapılan açıklamaya göre Cyberpunk 2077, lansman tarihinden 20 Aralık’a kadar tam 13 milyon kopya sattı.


Oyun zaten çıkmadan önce 8 milyon ön sipariş almış ve çıkışa çıktığı gün tüm geliştirme ve reklam maliyetlerini karşılamıştı. Buradan da oyunun çıkışından sonra da 10 günde iadeler hariç yaklaşık 5 milyon daha sattığını öğreniyoruz. Demek ki oyun üzerinde bunca tartışma dönmese, bu sayı çok daha yukarılara çıkabilirmiş.

Bu açıklamanın yapılma sebebinin ise yatırımcıların içini rahatlatmak olduğu çok belli.

CD ProjektRed oyun için yamalar yayınlamaya devam ediyor, son çıkan 1.05 yaması yine çeşitli hataları ve optimizasyonları düzeltmiş durumda. Ama oyunun hak ettiği seviyeye gelmesi için herhalde en erken Şubat ayını beklememiz gerekecek.
Cyberpunk 2077 İlk 10 Günde 13 Milyon Kopya Sattı! Cyberpunk 2077 İlk 10 Günde 13 Milyon Kopya Sattı! Reviewed by Okan Biçer on Aralık 25, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM