REKLAM ALANI

Cyberpunk 2077 Evrenindeki İkonik Silahları, Ana Görev ve Yan Görevlerden Nasıl Elde Edebiliriz

 


Cyberpunk 2077 10 Aralık 2020’de sükse yaparak girdiği oyun piyasasını alt üst ettikten sonra eleştirmenleri ve oyuncuları ikiye bölerek adından en çok söz ettiren oyun haline gelmiştir. Hatta 8 milyondan fazla ön sipariş alarak tüm zamanların en çok reyting yapan oyunu haline geldi. Mike Pondsmith, danışman olarak görev aldığı oyunun geliştirilmesinde 500’den fazla video oyun geliştiricisinin Witcherserisininde yazılım ayağı olan RedEngine ile yaratılması da ayrı bir heyecan yarattı. Oyun böyle olunca oynaması da epey bir uğraş gerektiriyor. Çok fazla detayın olduğu Cyberpunk 2077, Witcher 3: Wild Hunt kadar meşakkatli bir oyun. Nihayetinde ana görevler dışında bin bir çeşit yan görevin olduğu Cyberpunk 2077’de karakter gelişimi de bir o kadar önemli.


Cyberpunk 2077’nin büyülü dünyasında gezerken birçok silahı kullanıp deneme şansına sahip olacaksınız. Ancak her silahın aynı olmadığını bilmenizde fayda var. Nihayetinde CD ProjektRed, RPG oyunlar konusunda sektörün lideri bir oyun stüdyosu. Bu da demek oluyor ki detaylı silah özellikleri, FRP kıvamında çeşitli mekanikler… Kısaca silahın güçlü olduğunu belirlemeye yardımcı olan kendisiyle ilişkili istatistikleri içerir. Bu istatistiklere derinlemesine girmeden önce ufak bir hatırlatma yapalım. Her bir silahın İkonik özellikten başlayıp Nadir özelliğe doğru giden bir skalası vardır. Bu skala silahın piyasada bulunma değerini ve yetisini belirtir. Yani skala Nadir özelliğe ne kadar yakınsa o kadar güçlüdür. Ayrıca her silahın kendine has avantaj ve dezavantajları bulunur. Bir silah ne kadar güçlü olursa olsun standartlara yakın bir silah tarafından etkisizleştirilebilir. Bu sebeple oynadığınız oyun tarzına göre kendinize teknik olarak en yakışan silahı seçmelisiniz.


👉 Cyberpunk 2077’deki En İyi Silahlar

KongouPowerWeapons kategorisinin tabanca türünün en güçlüsü tartışmasız Kongou’dur. Modlanmış olarak geldiğinden çeşitli siber yazılımlarla uğraşmanıza gerek kalmaz. Hasar düşük nadirlik seviyelerinde dahi 130 DPS’tir. Seçtiğiniz herhangi bir dürbün, namlu ve mod ile donatılabilir özelliktedir. İlk sekanstaki TheHeist görevi sırasında bu tabancayla karşılaşacaksınız. YorinobuArasaka‘nın çatı katındayken komodinin üzerine bir göz gezdirmenizde fayda var.


Fenrir Power
İhtiyacınız olan daha üstün bir atış hızı ise FenrirPower SMG tam size göre. Oyunda erken karşılaşabileceğiniz bu silah termal hasar, kritik şans, kafadan vuruş hasarı gibi özelliklere sahip. SacrumProfanum adlı yan görevi yaparak birçok bonusla birlikte bu silaha sahip olabilirsiniz.


OverwatchPower Keskin Nişancı Tüfeği
Bir sürü hasar bonusu, yüksek isabet oranı ve hızlı yeniden doldurma özelliği ile özel bir susturuculu silahtır.


Apparition 
Tüm istediğin fiziksel hasar ise ApparitionTech Tabanca kesinlikle işini görecek. Bu tabancanın en önemli özelliği sağlık barınız %20’nin altına düştüğünde hasar oranını ve yeniden doldurma hızını iki katına çıkarmasıdır. WarPigs yan görevi sırasında Frank’i yağmalamalısınız.


Lizzie
Saniyede 2 atış yapan bu tabanca tam şarj ettiğinizde tüm şarjörü anında boşaltabilir. Bu da düşmanlarınızda beklenmedik bir etki bırakabilir. Bu silahı ikinci sekansta Lizzie’nin bodrumunda bulabilirsiniz.


Widow Maker 
Temelde tek bir atış yerine saniyede iki atış yaparak Tech silahlarının dezavantajını ortadan kaldırır. Ayrıca isabetli bir vuruştan sonra düşmanı zehirlemek için kimyasal hasar verme şansını arttırır. Hayalet Kasaba ana görevini tamamladıktan sonra bu silahı Nash’in üzerinde bulabilirsiniz.


Skippy
Bu silah oyundaki en ilginç silahlardan biridir. Aldığınızda size iki mod sunar. Bu modlardan ilki ateş edildiğinde hedeflerin doğrudan düşmanın kafasına isabet almasıdır. İkincisi ise bacaklara isabet eder. Stone Cold Killer ve PuppyPacifist olarak bilinen bu modlar istenilen verimi yakalamanızda size iyi birer dost olacaktır. Ancak önemli bir uyarı yapmamızda fayda var. Stone Cold Killer modu ilk 50 atıştan sonra otomatik olarak deaktif oluyor. Böylece sadece PuppyPacifistmodu kullanılabiliyor. Bu değerli özelliği haybeye kullanmamanızı öneririz. Skippy tabancasın Vista Del Rey banliyösünün Heywood tarafındaki doğu cephesindeki çöp konteynerlerinde bulabilirsiniz.


Genjiroh
Atış başına 4 tur dönen elektrik hasarı veriyor. Aynı anda 6 düşmanı hedefleyen silah akıllı silahların piridir. Play ItSafe görevi esnasında asansörden çıkınca sağ tarafınızda yer alan şifreli kapıyı açmanız gerek.


Tsumetogi
Bu katana oyunun en yüksek DPS’lerinden birine sahip. Bunu Fish yan görevi esnasında TygerClaws liderleriyle konuştuğunuz bir masada bulabilirsiniz.


TinkerBell
%50 Kritik Hasarı şansı vermesi dolayısıyla oldukça stratejik ve ikonik bir silahtır. Düşmanınızı elektrik ve şok hasarıyla sersemletip devirebileceğiniz gibi %50 kritik hasarı ile güçlü bir darbeyle öldürebilirsiniz. TinkerBell’i Edgewood çiftliğindeki TheHunt yan görevi esnasında Peter Pan evinin yakınındaki bir ağacın altında bulabilirsiniz.

 

Cyberpunk 2077 Evrenindeki İkonik Silahları, Ana Görev ve Yan Görevlerden Nasıl Elde Edebiliriz Cyberpunk 2077 Evrenindeki İkonik Silahları, Ana Görev ve Yan Görevlerden Nasıl Elde Edebiliriz Reviewed by Okan Biçer on Aralık 18, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM