REKLAM ALANI

CYBERPUNK 2077'de RYZEN İşlemcilerde Performans Kilidini Kaldırma ve FPS ArttırmaCyberpunk 2077 çıktığı  günden beridir en çok konuşulan oyunlar arasında yer alıyor. Düzenli olarak gelecek olan güncellemeler ve bug düzeltmeleri vs. derken gündemde kalacak gibi duruyor. Fakat geçtiğimiz gün yapılan testler sonucu ortaya çıkan şeylerde RYZEN işlemcilerin performansı kısıtlanıyor ve ciddi derecede FPS düşüklüğü ortaya çıkıyor. Testler sonucunda Intel C++ derlemesi Ryzen işlemcilerin sanal çekirdeklerinin çalışmasını engelliyor.


Bu kısıtlamayı kaldırabilmek için oyunun .exe dosyasında birkaç değişiklik yapmamız gerek, bu değişiklikleri yaptıktan sonra işlemcimizin sanal çekirdeklerinin çalışması engellenmeyecek ve ciddi derecede FPS yükselişi ortaya çıkacak.


Oyunun optimizasyon konusunda çok iyi olmadığını önceden kullanıcıların yaptığı testlerle anlamıştık. Fakat daha sonra kullanıcılar daha derine inerek oyunun AMD'nin çoklu çekirdek teknolojisini tam anlamıyla kullanmayıp kısıtladığını ve bu yüzden FPS düşüklüğünün olduğu ortaya çıktı.


👉 Peki bu kısıtlamayı nasıl kaldırabiliriz? İşte karşınızda adımlar :


1-) Buradan kısıtlamayı kaldırabilmemiz için gerekli olan HxD Editor programını indiriyoruz.


2-) RAR Dosyasından Çıkartıp Uygulamayı Kurun.


3-) HxD Editor Uygulamasını Çalıştırın ve Oyunun “x64” Klasöründen Cyberpunk 2077’yi seçin.4-) Performansı Kilitleyen Kodu Ortaya Çıkartma

Uygulama Açıkken Sırasıyla : Ctrl+F – Hex Değerleri – Şunu ara: (75 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08) – Tamam deyip kod satırını buluyoruz.


ÖNEMLİ NOT : Bu işlemi yaparken hata verebilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız Cyberpunk2077.exe dosyasına sağ tık yapıp “Salt Okunur” tikini kaldırın ve tamam deyip çıkın. Ardından 4. Maddeyi tekrar yapın.


5-) Bulunan kod satırının üzerine gelip aşağıdaki yeni kodu kopyalayıp “Eki Yapıştır” yapıyoruz.

Yeni Kod : EB 30 33 C9 B8 01 00 00 00 0F A2 8B C8 C1 F9 08


Eki Yapıştır deyince kod kırmızı ile belirginleşir


6-) Dosyayı Kaydetme

Dosya – “Hepsini Kaydet” yaparak programdan çıkıyoruz.


Bu işlemlerden sonra ekstra yapılacak bir şey kalmadı ve performans kilidi en sonunda kalkmış oldu! (Fotoğraflar Donanım Arşivi'nden alınmıştır.)

👉 Cyberpunk 2077 RYZEN Performans Kilidi Kalktıktan Sonra

Performans kilidini kaldırdıktan sonra aşağı yukarı 10 ila 25 FPS kadar oyun dünyasında devasa diyebileceğimiz bir FPS artışı meydana gelecektir, ayrıca oyun CPU'nuzu daha çok kullanmaya başlayacak ve bu sayede FPS'niz artacaktır.
CYBERPUNK 2077'de RYZEN İşlemcilerde Performans Kilidini Kaldırma ve FPS Arttırma CYBERPUNK 2077'de RYZEN İşlemcilerde Performans Kilidini Kaldırma ve FPS Arttırma Reviewed by Okan Biçer on Aralık 15, 2020 Rating: 5

1 yorum

REKLAM