REKLAM ALANI

Euro Truck Simulator 3 Neden Çıkmıyor?

 


Simülasyon oyunları denildiğinde herkesin aklına gelen Euro Truck Simulator serisi, serinin son oyunu olan ETS 2 ile birlikte milyonlarca oyuncuya ulaştı. Bu başarılı oyunun çıkışının ardından 8 yıl geçmesiyle birlikte oyuncular, Euro Truck Simulator 3’ün çıkışıyla ilgili haberler görmek istediler. Ancak yapımcı SCS Software’in yeni bir oyun için masrafa girmesi hiç de mantıklı görünmüyor.

2012’nin Ekim ayında oyun dünyasına sunulan ve o günden bu güne dek popülerliğini katlayarak artıran Euro Truck Simulator 2, bir tır ve tırcılık simülasyonu olarak Steam’deki aktifliğini sürdürüyor.8 yılı geride bırakacak olan Euro Truck Simulator 2’nin oyuncuları da bunca yılın ardından SCS Software’in Euro Truck Simulator 3’ü duyurmasını heyecanla bekliyor. Peki ya SCS Software bu konuda ne düşünüyor?

SCS Software, tarihinin en çok ses getiren oyunu Euro Truck Simulator 2’ye bir hayli yatırım yapmış durumda.👉 SCS Software’in Euro Truck Simulator 3’ü duyurmamasının başlıca sebepleri şunlar :

  • Oyuncu kitlesinin hâlâ devam eden ilgisi,
  • Resmi yama ve DLC'lerle güncellemeye müsait olması,
  • Oynanış açısından yeterli olması,
  • Euro Truck Simulator 2 için yapılan lisans anlaşmaları.


1-) Oyuncu kitlesinin hâlâ devam eden ilgisi :


Steam üzerindeki olumlu görüş yüzdesini %96 civarlarında tutmayı başaran Euro Truck Simulator 2, 2019’un ilk yarısında 5.000.000 satış barajını geçti. Buna ek olarak anlık oyuncu sayısı konusunda 10.000 oyunculuk bir ortalama el eden başarılı oyun, SCS Software ile birlikte oyuncuların da göz bebeği haline geldi.

2-) Resmi yama ve DLC’lerle güncellenmeye müsait olması :


Yeni bir oyun geliştirmeye harcanarak vaktin çok daha azıyla var olan oyunun eksiklerini kapatmak, hem sorunları çözen hem de oyundaki içerikleri artıran güncellemelerle Euro Truck Simulator 3’e olan ihtiyacı azaltıyor.

3-) Oynanış açısından yeterli olması :


Euro Truck Simulator 3’ün geliştirme sürecinin başlaması için var olan oyunun oynanış bakımından da yetersiz hale gelmeye başlamış olması gerekli. Euro Truck Simulator 2’nin tüm simülasyon kurulumlarıyla optimize olarak çalıştığını göz önüne aldığımızda ise yeni oyuna yatırım yapmak yerine var olanı güncel tutmak daha mantıklı görünüyor. 

4-) Euro Truck Simulator 2 için yapılan lisans anlaşmaları :


FIFA, NBA gibi spor kulüplerinin lisanslarını alarak oyunlarına aktaran oyunlar gibi Euro Truck Simulator tipi oyunlar da araç üreticilerinin lisanslarını almak durumundalar. Euro Truck Simulator 2’de alınmış olan lisansların Euro Truck Simulator 3’e taşınması için her bir marka ile yeniden anlaşma sağlanması gerekiyor. Bu da SCS Software için oldukça maliyetli bir girişim. Euro Truck Simulator 2’nin başarısı sürerken SCS Software’in böyle bir masrafa girişmesi hiç de olası değil.

Euro Truck Simulator 3 Neden Çıkmıyor? Euro Truck Simulator 3 Neden Çıkmıyor? Reviewed by Okan Biçer on Aralık 16, 2020 Rating: 5

1 yorum

  1. Çıkmasına gerek yok bence çünkü zaten adamlar dlc ile tüm dünyayı yavaş yavaş koyuyorlar niye tekrar oyun yapsınlar *bence

    YanıtlaSil

REKLAM