REKLAM ALANI

Forza 5 Ne Zaman Çıkacak ?


Sevgili dostlar, bildiğiniz üzere Microsoft firmasına özel olarak getirilen ve Playstation konsollarında olmayan sayılı birkaç oyun güzel var. Bu oyunların başında Forza serisi geliyor.Yarış ve açık dünya araba sürme oyunu olan, içerisindeki etkinliklerle biz oyuncuları kendine çeken ve sürekli tutkuyla oynamamızı sağlayacak şeyler getiren bu efsanevi oyun serisi en son ki dehasını bize 28 Eylül 2018 tarihinde çıkarttı. FORZA HORİZON 4 oyuncuları yeterince tatmin etti ve büyük satış rekorları elde etti. Peki bu nadide eserin devamı gelecekmi ve ne zaman gelecek ?


👉 Forza Horizon 5 Ne Zaman Çıkacak ?


Büyük bir haber ajansı olan Venturebeat'te yer alan bilgiye göre, Forza Horizon 5, Forza Motorsport'tan da önce çıkacak. Tam tarih vermesinin zor olduğu gerçeğinide düşündüğümüz zaman oyunun çıkması 1 yılı bulacak gibi görünüyor. Yeni çıkan konsollara özel konsolun çıkacağı zaman sadece o konsola özel oyunlar getirilir. Bu oyun aleminin bir örf ve adeti olmuş durumda.


Örneğin Playstation 5 satışa hazır olduğunda onunla aynı gün de "Marvel's Spider-Man: Miles Morales , Horizon Forbidden West , Ratchet & Clank: Rift Apart , Gran TurismoTM 7 , Demon's Souls , Returnal" gibi belirli başlı bir kitlesi olan bu oyunlarda PS 5 için tanıtılıp hazır hale getirildi. Playstation 5 sahibi olan insanlar konsolu alır almaz bu oyunları oynayabiliyordu.


Fakat olayların her zaman bu şekilde düzgün gitmediği de oluyor. XBOX'ın yeni konsolları için gelecek oyunlar bu yıl içinde gelmeyebilir. Genellikle Microsoft'ta konsollar çıktıktan 1 yıl sonra konsol özel oyunları yavaş yavaş gelmeye başlıyor. Bu birazda firmanın yavaşlığı diyebiliriz.Fakat işini iyi yapacağından hiç şüphemiz yok. En son geç çıkardılar diye sinirlenip XBOX'a cephe alan biz, GEARS 5 çıktığında iyiki geç çıkmış diyorduk.Çünkü adamlar bu işin hakkını veriyor. Keza bu durum FORZA HORİZON içinde geçerli.

Yinede Playground Games’ten iddiaları yalanlayan bir açıklama gelmediği sürece oyunun 2021’de çıkacağı söylentileri etrafta dolaşacaktır.
Forza 5 Ne Zaman Çıkacak ? Forza 5 Ne Zaman Çıkacak ? Reviewed by Okan Biçer on Aralık 16, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM