REKLAM ALANI

League Of Legends: Wild Rift İnceleme

 


Riot Games‘in sevilen ve dünyaca ünlü popüler MOBA oyunu League of Legends’ın mobil platformlar için geliştirilen oyunu Wild Rift Türkiye’de yayınlandı. Yayınlanması ile birlikte binlerce oyuncu tarafından indirilmeye başlanan oyunla ilgili bizde fikirlerimizi paylaşmak istedik.

👉 Temel Bilgiler


Öncelikle oyunu Android cihazlar için Google Play Store ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar içinse AppStore üzerinden indirilebilir. 2.2GB boyuta sahip olan oyunu indirdikten sonra ufak bir güncelleme daha yapıyor ve daha sonra oyunun eğitici bölümüne geçiş yapıyoruz. Burada isterseniz eğitim bölümünü oynamadan geçebilme opsiyonu sağlanmış ki bence bu çok önemli bir detay.


Çoğu oyuncu zaten daha öncesinde bu tarz oyunları oynadığından az çok nasıl oynanabileceğini biliyor. Eğitim bölümlerini tamamladığınızda sizden 5 şampiyon arasından bir tanesini seçmenizi istiyor. Şampiyonunuzu seçtikten sonra ise yapay zekaya karşı diğer oyuncular ile birlikte oyununuzu oynayabiliyorsunuz. Son olarak unutmadan oyuna ister Apple, ister Google ister Riot Games hesabınız ile giriş yapabiliyorsunuz. Ancak Riot Games ile giriş yaptığınızda PC versiyonunda ki mavi öz, rp veya şampiyon kostümleri kullanılamıyor.

👉 Oyunun Grafikleri ve Oynanışı


Öncelikle oyunun grafikleri gerçekten çok güzel, aynı orijinal oyundaki gibi grafiklere ve renk tonajlarına sahip. Oyunun arayüzü hoş ve çok karışık değil. Sihirdar büyüleri de dahil olmak üzere şampiyon seçimin ekranında hepsini seçebiliyorsunuz. PC versiyonunda bulunan rün sistemi biraz daha sade tutulmuş. Örneğin Saldırı Gücü Taşıyıcısı olarak oynadığınız bir şampiyonun rününü seçerken size sunulan 4 ründen birini seçerek oynuyorsunuz.


Oyundaki yetenek atışları, karakter hareketleri ve özellikle sağ alt tarafta göreceğiniz üzere saldırı tuşu 3 bölüme ayrılmış. Ortada ki büyük ok tuşu eğer yakınınızda karşı takım şampiyonu yoksa minyonlara vururken eğer minyonların yakınında şampiyon bile olsa direkt olarak şampiyona saldırmanızı zorlayan bir mekanik ile çalışıyor. Düşman oyuncunun yakınında minyon varken ve sadece minyonlara vurmak istiyorsanız bu büyük ok’un hemen altında bulunan minyon simgesine vurmanız gerekiyor. Bu ok’un üst kısmında bulunan ve kule ikonu bulunan tuşa bastığınızda ise yalnızca kule menzilinde kullanmanız gerekmektedir.
👉 Dereceli Sistemi


Wild Rift’te bilgisayardakiyle aynı aşamalar bulunuyor. Dereceli ligleri Demir’den Şampiyonluk aşamasına kadar tüm aşamalar oyunda mevcut. Ancak geliştiriciler daha geniş bir beceri yelpazesi için Platin ve Elmas kümeleri arasında Zümrüt adında yeni bir lig daha eklemiş. Wild Rift’te LP sistemi yerine dereceli damgası kazanıyorsunuz, oyunu kazandığınızda bir dereceli damgası kazanırken kaybettiğinizde ise aynı şekilde 1 dereceli damgası kaybediyorsunuz. Küme atlamak için gerekli dereceli damgalarını elde etmeniz gerekiyor.


Elmas ve altında liglerinde oyun oynamak, dereceli metanetinizi dolduruyor. Bu, sizi iyi bir performans gösterdiğinizde ödüllendiriyor ve zaman zaman sizi alacağınız mağlubiyetlerden koruyor. Yeni oyuncular, derecelinin ilk oyundan itibaren sıralı seçim sistemiyle başladığını görünce şaşırabilir. Bunun Wild Rift’te derecelinin nasıl işlediği hakkında iyi bir fikir verdiğini ve aynı zamanda dereceli maçlarınız boyunca daha tutarlı bir rekabetçi deneyim sunulmaya çalışılmış.

👉 Şampiyonlar


Wild Rift’te 44 şampiyon mevcut. Riot Games daha ilerleyen zamanlarda ise yapacağı güncellemeler ile birlikte PC versiyonunda bulunan şampiyonların yanı sıra daha ileride çıkacak olan şampiyonları getirmeyi planlıyor. Oyunda ilerleyen zamanlarda ne kadar şampiyon olacağı konusunda bir tahmin yapmak zor. Kostümler ise şimdilik her şampiyonda yalnızca 2 adet var. Yani her şampiyon için 2 adet kostüm var ki muhtemelen bunlar PC versiyonunda en çok kullanılan kostümler olarak seçilmiş. Şampiyonları açmak isterseniz Mavi Öz veya PC versiyonunda bulunan RP yerine geçen Vahşi Çekirdek ile alabiliyorsunuz. Ancak Vahşi Çekirdeklerin fiyatları oldukça yüksek, örneğin her şampiyonu açmak için gereken Mavi Öz 5.500 iken Vahşi Çekirdek ise 725 olarak fiyatlandırılmış ve 1050 Vahşi Öz’ün mağazada ki fiyatı 74,99 TL. Yani bir şampiyonu bununla açmak istiyorsanız 75 TL ücret ödemeniz gerekiyor ancak bunun için para harcamanıza gerek yok çünkü seviye atladıkça bir şampiyonu eklemenize izin veriliyor.
👉 Etkinlikler, Ödüller


Oyunda bulunan etkinlikler size birçok ödül kazandırıyor. Seviye atladıkça ayrıca ödüllerde alabiliyorsunuz ancak bu etkinlik ödülleri size Şampiyon, Kostüm ve Aksesuar içerikleri sunuyor. Ayrıca Ana Menü’de bulunan görevler sekmesine girdiğinizde üst kısımda görebileceğiniz ödül kapsülleri var. Bu kapsüllerin ilkinden 150 Mavi Öz, 10 Poro Para ve 200 XP kazanabiliyorsunuz. İkincisinde ise 175 Mavi Öz, 15 Poro Para ve 250 XP kazanırken sonuncusunda ise 200 Mavi Öz, 25 Poro Para ve 300 XP kazanabiliyorsunuz.👉 Draven Şampiyonu ile Oynanış VideosuLeague Of Legends: Wild Rift İnceleme League Of Legends: Wild Rift İnceleme Reviewed by Okan Biçer on Aralık 17, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM