REKLAM ALANI

Steam Skin Dolandırıcılığı (Api Key)

 


Ayda yaklaşık 77.000 kişi Steam üzerinden dolandırılıyor, bu dolandırılma yöntemlerinden birisi de Api Key yöntemidir. Gelin kısaca Api Key nedir ve bu yönetmi kullanan insanlara karşı kendinizi nasıl korursunuz buna değinelim.


👉 Steam Api Key Nedir ?


Steam Api Key bir nevi hesabınızın takaslarını yöneten bir sistemdir, takasları vs. görmenizi sağlayabilecek bir sistemdir. Anahtar (koda benzer) ile çalışır ve bu anahtarı bilen bir kişi çok kolay bir şekilde takas etmek istediğiniz Steam eşyanızı kendi profiline gönderebilir. Api anahtarınızı bilen bir kişi sizin farklı bir kişi ile takas yapmanızı bekler ve bu sırada bir bot oluşturur, bu botun profil fotoğrafı ve ismi eşyanızı göndereceğiniz Steam hesabı ile genellikle aynı olur ve karşılıksız gönderilen takasları anında kabul etmeye programlandırılmıştır.  Karşılıklı gönderilen takaslarda ise gönderilen takas teklifi iptal edip adı sanı farklı olan bir hesap ile Steam uygulamasından onaylanınca direkt karşıya gönderilen bir takas teklifi hazırlar ve sizde dalgınsanız eşyanız maalesef ki dolandırıcının eline geçmiş olur.

👉 Peki bu dolandırıcılığın önüne nasıl geçeriz ?

Bu dolandırıcılığın önüne geçebilmek içina açeşitli yöntemler mevcut, bildiğiniz gibi bir sürü CS:GO veya farklı bir oyunun takas sitesi, rulet sitesi vs. var bu sitelere girerken bilindik sitelere girdiğinizden ve alan adının aynı olduğundan emin olmalısınız. Steam üzerinden herhangi birinin gönderdiği sitelere girmemelisiniz.


Eğer ki yanlışlıkla sahte bir siteye giriş yaptıysanız bu adrese girip oradaki tüm Api anahtarlarını silin, bu sayede dolandırıcı eşyalarınıza erişemez ve sizi dolandıramaz. Ayrıca düzenli olarak burayı kontrol edin.


Düzenli olarak Steam hesabınızın şifresini değiştirin, bu sayede dolandırıcı bir Api anahtarı oluşturamaz ve eşyalarınız güvende kalır.

Steam Guard ile hesabınızı koruyun.
Steam Skin Dolandırıcılığı (Api Key) Steam Skin Dolandırıcılığı (Api Key) Reviewed by Okan Biçer on Aralık 19, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM