REKLAM ALANI

Valorant'a Yeni Haritalar ve Mod Aracı Ne Zaman Gelecek ?


Riot Games'in üzerinde titizlikle durduğu konulardan biri olan VALORANT, hile tespiti ve oyun içi bugların düzeltilmesi konusunda bu yoldaki en büyük rakibi olan VALVE'e taş çıkarır durumda. Peki böylesine sisteme ve bu sistemin doğru işlemesine önem veren bir şirket oyun için sadece 5 map ile mi sınırlı kalacak ?


Tabii ki de hayır. Oyun yapımcılarının bu konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde ;


“Elimizdeki harita çeşitliliğinden yana sıkıntımız olmaması için en az birkaç harita daha çıkarmamız gerekiyor. Bu hem dereceli hem de derecesiz maç oyuncuları için geçerli.”
Peki yeni haritalar çıkacak da ne zaman diye sorabilirsiniz. Makalenin en altındaki linkte de belirtildiği gibi RİOT GAMES her sezon bir harita çıkarmayı düşünüyor. Bu da yılda 2 harita gelecek demek.


👉 CS:GO'daki Gibi Haritaları Oyuncularda Tasarlayabilecek Mi ? 


"Bu soru bir başka deyişle mod aracı ne zaman gelecek" demektir.


Geliştirici ekibine ulaşarak bu soruyu da soran The Loadout, aldığı cevap ile bizleri hayal kırıklığına uğrattı. Gelelim neden bu cevap olumsuz onu konuşalım.


Öncelikli olarak bu işi oyuncuların da yapması için mod aracının gelmesi gerekiyor. Mod aracıda bildiğiniz üzere kolay tasarlanıp oyuna entegre edilebilen bir şey değil. Hatta CS:GO bile ilk çıktığı yıllarda bu mod aracını oyuna uyduramadığı ve sonraki yıllarda getirdiği için oyunda skinler ve atölye haritaları bu mod aracı gelene kadar yoktu.


İşte bu yüzden Valorant'a da mod aracının gelmesi hayli uzun sürebilir. En azından geliştirici ekibin yakın zamanda getirmeyi düşünmediğini söyleyebiliriz.


BİLGİLENDİRME : Bu makalemizde yer alan bütün bilgileri aşağıdaki linkten teyit edebilirsiniz. Bütün makalelerimizde resmi kaynaklardan yararlandığımızı belirtmekten ve sizlere bilgi aktarmaktan gurur duyarız.


Valorant'a Yeni Haritalar ve Mod Aracı Ne Zaman Gelecek ? Valorant'a Yeni Haritalar ve Mod Aracı Ne Zaman Gelecek ? Reviewed by Okan Biçer on Aralık 15, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok

REKLAM